e-Turizam.com
Foto by Skyradar-Pixabay

Wizz Air: Tuzla-Beč, Beč -Tuzla letovi ponovo od 15.juna 2025

Niskobudžetna aviokompanija Wizz Air od 15. juna 2025. godine uvodi novu direktnu avio-liniju sa Međunarodnog aerodroma Tuzla, povezajući ovaj bosanski grad s Bečom.

Ova vijest dolazi nakon što je Wizz Air krajem 2023. godine zatvorio svoju bazu u Tuzli, povukao dva aviona i značajno smanjio broj destinacija i letova, što je imalo negativne posljedice po poslovanje aerodroma. Ipak, u proteklom periodu aviokompanija je postepeno povećavala frekvenciju letova, a sada se uvodi i nova linija ka Beču, destinaciji za kojom već postoji izražen interes, posebno među putnicima iz bh. Dijaspore.

Wizz Air: Beč-Tuzla
Wizz Air: Beč-Tuzla

Prema zvaničnim projekcijama, Međunarodni aerodrom Tuzla u 2025. godini očekuje rast broja putnika za 50% u odnosu na prethodnu godinu. U cilju podrške avio-saobraćaju i jačanja turističke povezanosti, Turistička zajednica Tuzlanskog kantona planira subvencionirati aviokompanije sa ukupno 1.300.000 KM.

Tuzla Bec Wizz Air 2025
Tuzla Bec Wizz Air 2025

 

Nova linija Wizz Aira između Tuzle i Beča saobraćat će četiri puta sedmično – ponedjeljkom, srijedom, petkom i nedjeljom. Letovi će se obavljati modernim avionom Airbus A321neo, kapaciteta 239 sjedišta.

Redakcija

e-Turizam.com je regionalni turistički web portal s najnovijim informacijama i znanjima iz područja turizma.